EGE ÜNİVERSİTESİ

Ziraat Fakültesi

Kayıt Yenileme İşlemleri (2018-2019 Bahar Yarıyılı)

Fakültemiz öğrencilerinin kayıt yenileme işlemleri 11-17 Şubat 2019 tarihleri arasında internet üzerinden gerçekleştirilecektir.

                Öğrenciler https://kimlik.ege.edu.tr adresinden sisteme giriş için ogrencino@ogrenci.ege.edu.tr   e-posta hesaplarını kullanacaklardır. E-posta şifreleri daha önceden değiştirilmemişse T.C kimlik numarasıdır. Şifrelerini unutanlar “ Şifremi Unuttum” butonuna tıklayarak şifrelerini sıfırlayabilirler. Öğrencilerin kullanıcı adları: 11 haneli öğrenci numaralarıdır.

                Ders kayıt işlemleri danışman ve öğrenci koordinasyonu ile gerçekleştirilmekte olup, öğrencilerin kayıt işlemleri sürecinde danışmanları ile irtibata geçerek kayıt yenileme işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

ÇOK ÖNEMLİ:  1) Kesin kayıt işlemini gerçekleştirmiş öğrencilerin sistemden yazdır butonu ile ders kaydının kesinleştiğine dair çıktı almaları ve danışmanlarına onaylatmaları önemlidir. Herhangi bir ders kayıt sorununda bu çıktıyı ibraz edemedikleri takdirde sistemdeki kayıtlar esas alınır.

                               2) Kayıt yenileme işlemleri esnasında, öğrencilerin öncelikle varsa alt sınıflardan başarısız oldukları ve alt sınıflardan sorumlu olup hiç almadıkları dersler ile öğrencisi oldukları öğretim programının bulunduğu sınıfa ait zorunlu ve seçmeli derslere kaydolmaları gerekir.

                               3) https://agr.ege.edu.tr/tr-1136/lisans_egitimi.html linkinden öğrenciler sorumlu oldukları eğitim planına ulaşabilirler. Öğrencilerin öğrenimleri boyunca almaları gereken tüm dersler bu eğitim planlarında yer almaktadır. Kayıt yenileme esnasında öğrencilerin almaları gereken zorunlu ve seçmeli dersleri incelemeleri gerekirse danışmanlarıyla kontrol etmeleri (danışmanlar öğrencinin mezuniyet/detaylı transkriptlerine ulaşabilmektedirler.) yararlarına olacaktır.

                               4) Fakülte ve bölüm seçmeli derslerinin minumum kontenjanı 5’tir. Derse kayıtlı öğrenci sayısının bu kontenjanın altına düşmemesi için açılan seçmeli ders ekle-sil haftasında çıkarılamamaktadır. Öğrencilerin seçmeli dersleri seçerken bu hususu göz önünde bulundurmaları önemle rica olunur.

                Kayıt yenileme işlemlerini yapmadan önce öğrencilerin mutlaka aşağıdaki linkten kayıt yenileme kılavuzunu incelemeleri gerekmektedir.

https://oidb.ege.edu.tr/files/oidb/icerik/files/kilavuzlar/kayit_kilavuzu_onlisanslisans.pdf

 

ÖĞRENCİLERİMİZE 2018-2019 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI BAHAR YARIYILINDA BAŞARILAR DİLERİZ.