canlı destek

Hoşgeldiniz

Prof. Dr. Nedim KOŞUMSevgili öğrencilerimiz,

Fakültemiz ilk kurulan ziraat fakültelerinden biri olup 63 yıllık bir geçmişe sahiptir. Kendi alanında güçlü ve deneyimli öğretim üyesi kadrosu ile öğrencilerimize teorik ve uygulamada en iyi eğitimi vermekte ve sizleri geleceğe en iyi şekilde hazırlamaktadır.

Sizleri dört yıllık eğitim süreci sonunda konusunda uzman, aydın, girişimci, ülkemiz tarımının gelişmesine katkı sağlayacak, Atatürk ve Cumhuriyet ilkelerine bağlı ve aynı zamanda sosyal açıdan da donanımlı bireyler olarak mezun etmek en büyük hedefimizdir.

Fakültemizde mesleki eğitimin yanı sıra, öğrencilerimiz istedikleri herhangi bir sosyal aktivitede de yer alabilirler. Bu kapsamda Fakültemizde 3 ayrı öğrenci topluluğu bulunmaktadır. Bunlar; Tarım Topluluğu, Sosyal ve Kültürel Çalışma Grubu (SKEÇ) ve Spor Topluluğudur. Derslerden kalan boş zamanlarında bu topluluklar içinde severek yapacakları ve sosyal yönlerini geliştirebilecekleri alt çalışma gruplarına katılabilirler.

Son olarak, sizlerin bizler için çok değerli olduğunuzu belirterek Ege Üniversitesi Ziraat Fakültsi'ne "HOŞGELDİNİZ" diyorum. Hayatınızın en önemli dönemi olan üniversite günlerinizi en iyi şekilde geçirmenizi temenni ediyor, başarılar diliyorum.

Prof. Dr. Nedim KOŞUM
Dekan

 


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ