canlı destek

TÜBİTAK 2209-A ve 2209-B Programları için Proje Yazma Eğitimi Duyurusu

TÜBİTAK 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı ile üniversitede öğrenim görmekte olan ön lisans/lisans öğrencilerinin üniversitelerden bir akademik danışman eşliğinde araştırma yapmaya teşvik edilmesi amaçlanmaktadır.

TÜBİTAK 2209-B Sanayiye Yönelik Üniversite Araştırma Projeleri Desteği Programı ile üniversitelerde öğrenim görmekte olan ön lisans/lisans öğrencilerinin, sanayiye yönelik projeler yoluyla araştırma yapmaya teşvik edilmesi amaçlanmaktadır. Program kapsamında öğrencilere üniversitelerden bir akademik danışmanla birlikte Ar-Ge/tasarım merkezi/teknoparklar veya 4562 sayılı Organize Sanayi Bölgeleri Kanunu kapsamında faaliyet gösteren sanayi kuruluşları bünyesindeki yerleşik sermaye şirketlerinde görevli bir sanayi danışmanı rehberlik yapabilecektir.

İlgili öğrenciler, araştırma projeleri ile 24 Aralık 2021 tarihine kadar BİDEB Başvuru ve İzleme Sistemi (e-bideb.tubitak.gov.tr) üzerinden programa başvuru yapabileceklerdir.

EÜ EBİLTEM-TTO , Ege Üniversitesi Araştırma Odaklı Öğrenci Merkezi (AROM) ve EÜ Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (UZEM) işbirliğiyle 10 Aralık 2021 Cuma Günü saat 18:30' da öğrencilerimize ve gönüllü olarak destek vermek isteyen araştırmacılarımıza yönelik olarak çevrimiçi "TÜBİTAK 2209-A ve 2209-B Programları için Proje Yazma Eğitimi" düzenlenecektir. Kayıt sırasında belirtilen e-posta adreslerine otomatik olarak katılım linki iletilecektir.

 

https://zoom.us/meeting/register/tJwsd-ypqjwvHdPmDjmydKkfyr0zKXjvlQ_k linki üzerinden kayıt olunması gerekmektedir.

 

İletişim:

Sercan ERTAŞ

Tel : 343 44 00 (113)

E mail : sercan.ertas@ebiltem.ege.edu.tr

 


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ