Çerez Örnek
canlı destek

31. Uluslararası Tarım ve Gıda Sanayi Bilimsel-Uzmanlar Konferansı

Fakültemiz ile Uluslararası Saraybosna Üniversitesi (IUS) Tarım ve Gıda Bilimleri Fakültesi arasında imzalanan protokol kapsamında düzenlenen 31. Uluslararası Tarım ve Gıda Sanayii Bilimsel-Uzmanlar Konferansı, “Tarımın Geleceği, Geleceğin Tarımı” temasıyla 27-28 Eylül 2021 tarihlerinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

Türkiye ve Bosna Hersek arasındaki iş birliklerinin en güzel örneklerinden biri olan konferans, “Tarımın Geleceği, Geleceğin Tarımı” temasıyla Bosna Hersek ve Türkiye’nin dört bir yanından bilim insanı, uzman ve yetenekli genç araştırmacıyı bir araya getirdi. Açılış konuşmasını Dekanımız Prof. Dr. Nedim KOŞUM’un gerçekleştirdiği konferansta katılımcılar, bölgesel ve küresel araştırma deneyimlerini aktardı. Konferans kapsamında Saraybosna Üniversitesi Tarım ve Gıda Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muhammed BRKA’da tecrübelerini katılımcılarla paylaştı.

İki gün süren konferans süresince Bosna Hersek ve Türkiye’den katılan araştırmacılar ve akademisyenler, tarım ve gıda endüstrisinde bölgesel ve küresel deneyimlerini katılımcılarla paylaştılar.


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ