canlı destek

Staj Seferberliği

ÖĞRENCİLERİMİZİN DİKKATİNE

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığının sorumluluğunda yürütülen “Staj Seferberliği Projesi” kapsamında üniversite öğrencilerinin staj başvuruları 22 Şubat-22 Mart 2021 tarihleri arasında https://kariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresi üzerinden yapılacaktır.

Staj Programına Katılmak İsteyen Öğrencilerde;

• Örgün eğitim veren lisans programlarında 2., 3. veya 4. sınıf (lisans 2. sınıf öğrencilerinde staj yapacağı tarihte bir üst sınıfa geçme şartı aranmaktadır);

• Ön lisans programlarında 1. veya 2. Sınıf (ön lisans 1. sınıf öğrencilerinde staj yapacağı tarihte bir üst sınıfa geçme şartı aranmaktadır)

 • Not ortalaması 4 üzerinden en az 2 (diğer sistemlerde dengi) olan öğrenciler başvurabilmektedir. İki aşamalı gerçekleşecek başvuru sürecinde, öğrenciler, ilk aşamada üç farklı yeterlilik alanındaki (Akademik / Mesleki, Sanatsal / Sosyal ve Sportif) başarılarını içeren ve belgelendirme yapabilecekleri başvuru formunu dolduracaklardır. İkinci aşamada ise, Kariyer Kapısı ile entegrasyonu sağlanmış olan e-Devlet'e yönlendirilerek, kimlik, öğrenim (üniversite, bölüm, sınıf, aktif öğrencilik, genel not ortalaması vb.), yabancı dil puanı, üniversite giriş sınav sonucu vb. bilgilerini kontrol edip onayladıktan sonra başvurularını tamamlayacaklardır. Başvuran adayların sisteme yüklemiş oldukları bilgi ve belgelerin kontrol süreci Üniversite Kariyer Merkezleri tarafından gerçekleştirilecek olup, başvuruların değerlemeleri Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından yapılacaktır.

ÖĞRENCİLERİMİZE ÖNEMLE DUYURULUR


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ