canlı destek

Yenilenen WEB Sayfalarının Eğitim ve Tanıtım Toplantısı

Uluslararası Bilgisayar Enstitüsünde düzenlenen "Yenilenen WEB Sayfalarının Tanıtım ve Eğitimi" konulu toplantı gerçekleştirilmiştir. Üniversitemizin farklı birim ve bölüm web sorumluları ilgili toplantıya katılım sağlamışlardır. İlgili toplantının eğitim ve tanıtım videolarını izlemek için lütfen tıklayınız...

Ayrıca EÜ Rektörlük Bilgi İşlem Daire Başkanlığı'nın sayfasındaki daha detaylı eğitim ve tanıtım videolarına ulaşmak için aşağıdaki adresleri kullanabilirsiniz. 

Üniversitemiz bünyesindeki birimlere ait web sayfalarının kurumsal yapıya dönüştürülebilmesi amacıyla web sayfa tasarımı ile kontrol paneli, web ve yazılım grubumuz tarafından yeniden yapılandırılmıştır. Kullanıcı dostu kontrol paneli ile web sayfalarının hazırlanması ve yönetimi oldukça kolay ve kullanışlı hale getirilmiştir. Yeni tasarım ve kontrol panelinin tanıtımı 01.06.2018 tarihi saat 10.00' da (Uluslararası Bilgisayar Enstitüsü binası konferans salonu ) Bilgi İşlem Daire Başkanlığı'nca yapılmıştır. Tanıtım sonrası panel kullanıcı adı ve şifreleri web sorumlularına mail yoluyla iletilmeye başlanmıştır.Mevcut web sayfalarının web sorumlularınca, yeni tasarıma aktarılması gerekmektedir. Tamamlanan sayfalar 31.08.2018 tarihinden önce de aktif hale getirilebilecektir.

Web sayfası panel ile ilgili yardım dosyası için tıklayınız.

Web sayfası hazırlanması ile ilgili videolar :

 

Tema Yönetimi

video

 

İntro Yönetimi

video

 

Slayt Ekleme

video

 

Menü Yönetimi

video

 

İçerik Görüntüleme

video

 

İçerik Yönetimi

video

 

Güncel Yönetimi

video

 

Haberler Yönetimi

video

 

Link Yönetimi

video

 

Footer İletişim

video

 

Sosyal Medya Yönetimi

video

 

Kullanıcı Şifre Değitirme

video

 


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ