canlı destek

Sanal Ticaret Akademisi

Sanal Ticaret Akademisi, Türk ticaret ve ihracat ekosisteminin güçlendirilmesi temel amacıyla, girişimci, esnaf, sanatkar, öğrenci, profesyonel çalışanlar ve kariyerlerine katkı sağlamak isteyen tüm vatandaşlarımıza yönelik sertifikalı eğitimlerin yer aldığı uzaktan eğitim platformu olduğu ve 5 Mart 2020 tarihinde Ticaret Bakanı Sayın Ruhsar PEKCAN'ın teşrifleri ile gerçekleştirilen lansman ile hizmete açılmıştır.

Akademiye zaman ve mekan sınırı olmaksızın çevrimiçi olarak 7/24 erişebileceği, tamamen ücretsiz olacağı, bünyesinde yer alan ders içerikleri, alıştırma, soruları ve sınavları Ticaret Bakanlığı uzmanlarınca büyük bir titizlikle, video, animasyon ve infografikler eşliğinde hazırlandığı şuan için "Dış Ticaret", "İç Ticaret" ve "Girişimcilik" olmak üzere 3 sertifika programının yer almaktadır.

Bu bağlamda, belirli kriterler çerçevesinde dersleri tamamlayan ve sınavlardan başarılı olan kullanıcılar sertifika almaya hak kazanacaklardır. Sanal Ticaret Akademisi'ne akademi.ticaret.gov.tr adresi üzerinden de erişilebilir.

ÖĞRENCİLERİMİZE ÖNEMLE DUYURULUR.


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ