ztoprak-logo

Seminer Günleri 2014

Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Bölümü 4. Sınıf öğrencilerinin Lisans Bitirme Tezi Seminer sunumlarının ikincisi 13-16 Mayıs 2014tarihleri arasında Emin Mutaf Tarım Makinaları Amfisi'nde gerçekleştirildi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından gerçekleştirilen açılış konuşmalarında sırasıyla Düzenleme Komitesi adına Doç. Dr. H. Hüsnü KAYIKÇIOĞLU, Bitki Besleme Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Burçin ÇOKUYSAL ve Toprak Bilimi Ana Bilim Dalı ile Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Bölümü Başkanı Prof. Dr. Huriye UYSAL katılımcılara hitap ettiler.

Bu yıl gerçekleştirilen Seminer Günlerinde Bölümümüzden emekli olmuş iki hocamızı da öğrencilerimizde buluşturmanın mutluluğunu yaşadık. Yrd. Doç. Dr. Hüseyin TUNCAY “Toprak Biliminin ve İyi Bir Pedolog Olmanın Önemi” konusunda konuşmasını gerçekleştirirken, Prof. Dr. Habil ÇOLAKOĞLU ise “Sektörel Açıdan Bölüm Mezunlarına Bakış” konusunda bilgi verdiler. Konuşmalarının ardından Bölüm Başkanımız tarafından günün anlam ve önemine binaen emekli hocalarımıza plaket ve çiçek takdimi gerçekleştirildi. Bunun yanında Bölümümüz tarafından kabul edilen logomuzu içeren rozetimiz de hocalarımıza sunuldu.

4 gün süresince gerçekleştirilen 15 oturum boyunca 35 lisans ve 9 lisans üstü öğrencilerimiz hazırladıkları seminerleri sundular. Seminer sunumlarının ardından gerçekleştirilen tartışma bölümleri ise farklı bakış açılarının paylaşılma imkânını yarattı.

Öğrencilerimizin bir topluluk önünde hitap etme yeteneklerini arttırmasının yanı sıra, belli bir konuda bilgi sahibi olma ve savunma özelliklerini de geliştiren Seminer Günleri,16 Mayıs 2014 Cuma günü yapılan Kapanış Konuşmalarının ardından son buldu.

Ayrıca Emin Mutaf Tarım Makinaları Amfisi’ni 4 gün süreyle bizlere tahsis ettikleri için Bölüm Başkanı Sayın Prof. Dr. Erdem Aykas nezdinde Tarım Makinaları Bölümüne de teşekkür ederiz.