zf001-tys-001

Tarihçe

 

Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölümü’nün temelini 20 Mayıs 1958 tarihinde Üniversite Senatosu kararıyla kurulan “Kültürteknik ve Zirai İnşaat Kürsüsü” oluşturmaktadır. Kürsü sisteminden, 1750 sayılı Üniversite yasası gereğince Bölüm esasına geçilmiş ve buna göre Kültürteknik ve Zirai İnşaat Kürsüsü, Toprak Kürsüsü ve Bitki Besleme Kürsüsü “Toprak Bölümü” içerisine alınmıştır. 1982 yılında, 2547 sayılı yasadan sonra “Kültürteknik Bölümü” ayrı bir bölüm olarak kurulmuştur. Bölümün adı, 1991 yılında “Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölümü” olarak değiştirilmiştir.

 

 

E.Ü. Ziraat Fakültesi Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölümü’ne Emeği Geçen ve Emekli Olan Hocalarımız

 

 

 

halis alagoz

Prof. Dr. Halis ALAGÖZ (Kültürteknik ve Zirai İnşaat Kürsüsü Başkanı 1958-1982)

 

 

ogretim uyeleri 1990

Kültürteknik Bölümü Bazı Öğretim Üyeleri-1990, (Arka sıra-soldan sağa: Doç Dr. Mümin Filiz, Doç. Dr. Süreyya Baş, Doç. Dr. Süer Anaç

Ön sıra-soldan sağa: Prof. Dr. Mustafa Özgürel, Prof. Dr. Aziz Balcı-Bölüm Başkanı, Prof. Dr. Altan Şahin)

 

Öğretim Üyesi

Görev Aldığı Yıllar

Prof. Dr. Osman TOSUN

20.05.1958 – 01.08.1958

Prof. Dr. Rauf Cemil ADAM

01.08.1958 – 24.03.1960

Prof. Dr. Aziz BALCI

01.11.1958 – 30.06.1999

Prof. Dr. Halis ALAGÖZ

1958 – 13.09.1994

Prof. Dr. Altan ŞAHİN

31.01.1964 – 04.09.2004

Prof. Dr. Süreyya BAŞ

31.08.1967 – 18.04.1994

Prof. Dr. Sait YAŞAR

31.03.1968 – 16.01.2002

Prof. Dr. M.Süer ANAÇ

30.11.1972 – 14.07.2014

Prof. Dr. Mümin FİLİZ

21.12.1978 – 18.04.2001

Prof. Dr. Mustafa ÖZGÜREL

29.12.1961 – 03.08.2005

Prof. Dr. A. Şemi AKSOY

29.02.1968 – 15.06.2007

Prof. Dr. Fuat SEZGİN

12.11.1984 – 16.08.1994

Prof. Dr. Ferit DORSAN

25.01.1980 – 16.10.2009

Doç. Dr. Atilla ÇOLAK

20.08.1985 – 13.10.1998

Uzm. Dr. Werner MERTİN

19.01.1971 - 1972

Dr. Şükrü İ. İPEK

1984 – 1990

Dr. Irec EGZAZI

             1987-1992

Arş. Gör. Dr. Abdullah KAPAR

14.12.1989 – 16.02.1998

Arş. Gör. Dr. Ersel YILMAZ

31.08.1992 – 16.08.1996

Arş. Gör. Dr. Mihriban ÇOŞKUN

01.09.1993 – 14.04.2000

Arş. Gör. Bekir S. KARATAŞ

10.09.1997 – 01.12.2006

Arş. Gör. Cumhur HARPUTLU

27.06.1997 – 16.08.1999

Arş. Gör. M. Kamil MERİÇ

15.09.1999 – 17.09.2002

Arş. Gör. Ayben D. Ü. ÇALIŞKAN

16.11.2001 – 26.07.2010

Arş. Gör. Ferdağ HELVACIOĞLU

16.11.2001 – 11.08.2003

Arş. Gör. Ercan YEŞİLIRMAK

06.02.2001 – 22.05.2006

Arş. Gör. Selin M. AKÇAY

17.10.2002 – 16.01.2008

Arş. Gör. Onur CAN

04.03.2004 – 04.06.2007

Arş. Gör. Gökhan İ. TUYLU

23.03.2004 – 2010

Arş. Gör. H.İbrahim YILMAZ

23.03.2004 – 2011

Arş. Gör. Aslıhan BARAŞ

31.12.2004 – 10.04.2006

Arş. Gör. Gökhan ÇAMOĞLU

07.09.2005 – 03.06.2011

Arş. Gör. Ulaş TUNALI

2009 - 2015